Skrýt

Nové příspěvky

 • Brusinky a infekce močových cest

  Datum: 18.6.2014Počet reakcí: 0

  Brusínky pro zdraví močových cestBrusinka velkoplodá je původní rostlinou Severní Ameriky. V tradičním lidovém léčitelství jsou plody brusinky používány především pro prevenci a léčbu infekcí močových cest.

 • Věděli jste, že - O malárii

  Datum: 27.11.2013Počet reakcí: 0

 • Věděli jste, že - O vajíčkách

  Datum: 27.11.2013Počet reakcí: 0

 • Věděli jste, že - O pštrosovi

  Datum: 27.11.2013Počet reakcí: 0

 • Pokles vitamí­nů a minerálů v ovoci a zelenině

  Datum: 17.9.2013Počet reakcí: 0

   Další zajímavá statistika pro Vás. Tentokrát o ovoci, zelenině a ubýtku vitamínů.

  Banánům chybí až 95% vitamínu B6

  Najdete Vaše oblíbené ovoce a zeleninu v naší tabulce? Možná by jste při jejich konzumaci měli příště zvážit dvojitou (ne-li trojitou) porci :) .

 • Průměrná délka života

  Datum: 11.9.2013Počet reakcí: 0

  Jen tak pro zajímavost jsme pro Vás přichystali mapku a seznam regionů podle průměrné délky života. Uhádnete, na kterém místě jsme se umístili my?

 • Dárkové poukazy - tisk šablon

  Datum: 9.2.2012

  Chcete Váš zakoupený slevový kupón věnovat někomu blízkému ?

  Připravili jsme pro Vás šablony dárkových poukazů, které si můžete stáhnout a následně vytisknout. Váš slevový kód pak jen vepište do prázdného pole označeného jako "Slevový kód:".

 • Omega 3 mastné kyseliny spolu s AREDS suplementy pečují o zdraví očí

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Vyšší příjem omega 3 mastných kyselin v kombinaci s výživou a suplementy proti očním chorobám podmíněných věkem (AREDS) mohou snižovat riziko věkem podmíněné makulární degenerace (AMD).

 • Pamatujte na vitamin D!

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Americká akademie dermatologů vydala informaci o možném riziku nedostatku vitaminu D u některých osob.

  Výzkumníci odhadují, že až 1 miliarda lidí na světě trpí nedostatkem vitaminu D.

  Nedostatek vitaminu D může urychlit nebo zhoršit osteopenii, osteoporózu, svalovou slabost, zlomeniny, časté nádory, autoimunitní onemocnění, infekční onemocnění a kardiovaskulární onemocnění. Existuje doklad o tom, že vitamin D může snižovat výskyt některých typů nádorů a diabetes mellitus 1 typu.

 • Vitamin D - pro mozek a plíce

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Zvýšený příjem vitaminu D může zpomalit s věkem spojený pokles mentálních funkcí a může zlepšit dýchání u astmatiků.

  U dospělých osob může nedostatek vitaminu D vést k urychlení nebo zhoršení osteopenie, osteoporózy, k únavě svalů, ke zlomeninám, kardiovaskulárními onemocnění.

 • Omega 3 mastné kyseliny a lepší kvalita spermií

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Neplodní muži mají nižší hladinu omega 3 mastných kyselin  ve spermiích než plodní muži.

  Poměr omega 6 k omega 3 mastným kyselinám byl také vyšší u neplodných mužů dle výsledků studie, které se zúčastnilo 150 mužů.

  Ve studii byla sledována hladina polynenasycených mastných kyselin v krevní plazmě a ve spermiích u 82 neplodných  mužů, kteří trpěli nesprávnou produkcí spermií, a u 78 plodných mužů.

 • Muži často trpí nedostatkem minerálů a vitaminů

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Velká část mužské populace v moderním světě trpí nedostatkem některých klíčových minerálů a vitaminů z důvodu nesprávné životosprávy.

  Podle studie publikované v Men`s health, 77 procent mužů nepřijímá dostatek hořčíku. Denní přísun hořčíku u mužů je odhadován na 80 % doporučené denní dávky. Nízká hladina hořčíku je spojena s vyšší hladinou C-reaktivního proteinu, klíčovým ukazatelem srdečního onemocnění.

 • Nedostatek vitaminu D zvyšuje riziko úmrtí starších osob na onemocnění srdce

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Nová americká studie ukázala, že vitamin D hraje životní roli ve snižování rizika úmrtí u starších osob. Výzkum, který byl publikován v Journal of the American Geriatrics Society, ohodnotil souvislost mezi hladinou vitaminu D v krvi a mortalitou u lidí ve věku nad 65 let.

 • Omega 3 mastné kyseliny mohou předcházet ztrátě zraku související s věkem

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Zvýšený přísun omega 3 mastných kyselin může snižovat riziko rozvoje na věku závislé slepotě o 30 %.

  Věkem podmíněná makulární degenerace (AMD) je degenerativní onemocnění sítnice, které způsobuje ztrátu centrálního zraku a ponechává pouze periférní vidění. Je to základní příčina slepoty u lidí nad 55 let v západním světě.

 • Omega 3 mastné kyseliny mohou zlepšovat krevní tlak u pacientů s onemocněním ledvin

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Kombinace omega 3 mastných kyselin s koenzymem Q10 může snižovat krevní tlak a srdeční frekvenci u pacientů s onemocněním ledvin.  

  Lidé s chronickým onemocněním ledvin, které zvyšuje riziko srdečního onemocnění 2 – 50ti násobně, zaznamenali zlepšení krevního tlaku a srdeční frekvence po suplementaci 4g omega 3 MK.

 • Nízká hladina vitaminu C a A může podpořit riziko astmatu

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Nízký příjem vitaminu A a C může zvýšit riziko rozvoje astma dle recenze 40 studií.

  Nízká hladina vitaminu C v krvi a nižší příjem potravin bohatých na vitamin C byly spojeny s 12ti % zvýšením rizika astmatu. Shromážděné výsledky ukázaly, že příjem vitaminu A potravou byl signifikantně nižší u lidí s astmatem než u těch, u kterých astma nebylo diagnostikováno.

 • Vitamin D a úmrtnost

  Datum: 13.1.2010Počet reakcí: 0

  Nízká hladina vitaminu D v krvi byla dána opět do souvislosti s nižším přežíváním starších lidí.

  Výzkumníci pozorovali hladinu vitaminu D, ve formě 25 - hydroxyvitaminu D (25 (OH) D), u 714 žen,  ve věku mezi 70 a 79 let bydlících v komunitě, účastnících se studií Zdraví žen a stárnutí I a II.

 • Vitamin D může podporovat zdraví srdce během hubnutí

  Datum: 24.7.2009Počet reakcí: 0

  Vitamin DSuplementace vitaminem D může zlepšovat zdraví kardiovaskulárního systému během hubnutí, bez ohledu na to, o kolik kilogramů člověk zhubne.

  Studie se zúčastnilo 200 zdravých obézních lidí s průměrnou hladinou kalcidiolu 30 nmol/L. Byli náhodně rozděleni do skupiny dostávající placebo nebo vitamin D po dobu jednoho roku. Všichni účastníci tohoto výzkumu se také účastnili kurzu hubnutí.

 • Konzumace tučných ryb může snížit riziko srdečního selhání u mužů

  Datum: 24.7.2009Počet reakcí: 0

  Omega 3 mastné kyselinyDle nové studie z Británie a Švédska jedna porce tučných ryb týdně může snížit riziko selhání srdce u mužů. 

  Omega 3 mastné kyseliny, mezi nejvýznamnější patří dokosahexaenová kyselina(DHA) a eikosapentaenová kyselina (EPA), byly spojeny s širokou škálou zdravotních benefitů,  včetně snižování rizika kardiovaskulárního onemocnění  a určitých typů rakoviny, dobrým rozvojem dítěte během těhotenství, zdravím kloubů a zlepšováním chování a nálady.

 • Nedostatek vitaminu D může podporovat riziko astmatu

  Datum: 24.7.2009Počet reakcí: 0

  Vitamin DDěti s nedostatečnou hladinou vitaminu D mohou mít zvýšené riziko rozvoje astmatu.

  Studie byla postavena na předchozích důkazech, že nízká hladina vitaminu D u žen během těhotenství může nepříznivě ovlivnit zdraví respiračního ústrojí jejich dětí a zvýšit prevalenci symptomů astmatu v ranném dětství.

předchozí 12Facebook výhody